A jednak …

W Paragwaju trwa zima.Nie jest to jednak zima taka jak w Polsce. Poprzedni tydzień był pod względem pogody komfortowy, w dzień temperatura wynosiła 26-28 stopni, w nocy około 20 stopni. W minioną sobotę nadeszło ochłodzenie. Gdy odprawiałem w sobotę wieczorem Mszę świętą w kaplicy ludzie byli ubrani w grube kurtki, opatuleni szalikami, a na głowach mieli naprawdę grube czapki. Troszkę chciało mi się śmiać, bo było nie mniej niż 10 stopni.

Dziś jednak zrobiło się rzeczywiście zimno. Rano, wystarczy spojrzeć na tą grafikę, był 1 stopień na minusie. A do tego wilgotność 92%. Naprawdę zimna zima! Pytałem się paragwajczyków o śnieg, ale znają śnieg tylko z filmów i opowiadań.

Nie jest to jednak długa zima, bo proszę zobaczyć na temperatury zapowiedziane na najbliższe dni: w sobotę 28 stopni, w niedzielę 31, w poniedziałek 32.

Ciągle trudno mi sobie wyobrazić jak w takim razie będzie wyglądać tutaj lato. 🙂

One thought on “A jednak …

  1. Pozdrawiam. Pan z Tobą! Dziękuję, że Tyle wiem o Twojej sytuacji no i poznaję Twój misyjny kraj. Ufam, ze lądowanie dosyć miękkie. Pamiętam przed Panem. U mnie i u nas szczęśliwie. Zanurzam w Sercu Jezusa i Maryi. sR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *