pytanie

Czy 32 na 40 to jest przyzwoity wynik na poziomie B2? To pytanie dla osób z doświadczeniem językowym. 🙂

Za tym pytaniem kryje się wiele. Kryje się na przykład moje zmęczenie. Dwa i pół miesiąca, które minęły pod znakiem uczenia się języka hiszpańskiego wyssały ze mnie wszelkie siły. Dziś zrobiłem test na zakończenie pewnego etapy nauki i na jakiś czas dam sobie odpocząć od intensywnego „wkuwania” wszystkiego co brzmi po hiszpańsku. Ale mam nadzieję, że teraz będę mógł troszkę zacząć realnie rozmawiać… po hiszpańsku. Ale kto to wie… Tak czy siak (jaki ten język polski jest bogaty) najbliższe dwa, a może trzy, a może cztery tygodnie spędzę w Guarambaré.

pozdrawiam i proszę o modlitwę.

🙂

3 thoughts on “pytanie

  1. Poziom B2 to tzw.upper intermediate , a wiec wystarczający żeby zdać maturę, więc gratulAcje ; wniosek – jest motywacja , jest wynik, tak trzymaj.

  2. Tadziu gratuluję Ci nie tylko wyniku, ale i samozaparcia, poświęcenia, pracy itd. Dobrze, że będziesz miał teraz małą przerwę na czas nowenny i święta patronalnego w Guarambare NATIVIDAD DE MARIA. Higiena psychiczna i roztropność są bardzo ważne. Poco a poco lub jak mówi tytuł znanej piosenki „DESPACITO” (padrecito) ha ha ha. Będziesz miał teraz okazję do praktykowania języka w parafii. Pozdrów parafian z Guarambare ode mnie. Bendiciones

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *