Urodziny

Już był jeden wpis o ostatnim dniu przed odpustem parafialnym, ale choć u mnie jest już po 1 w nocy, to muszę dodać wpis drugi.

To był bardzo intensywny dzień. Działo się! Cały czas się działo! Dużo dobrego się działo! O dziwnym zwyczaju „vito” i o obiedzie dla dwóch tysięcy już pisałem, teraz kilka zdań z tego co wieczorem i w nocy.

Na głównej scenie przez cały dzień były rozmaite występy i plac ciągle był wypełniony ludźmi. Tańce, śpiewy, inscenizacja o kulcie Matki Bożej w Guarambare. Atrakcje bez końca.

Kilka minut przed północą odbył się pokaz sztucznych ogni.

Najważniejsze jednak właśnie się zaczynało. O północy kościół wypełnił się ludźmi. I rozpoczęło się prawdziwe świętowanie urodzin Matki Bożej. Śpiewy, okrzyki, tysiące zdjęć i nagrań smarftonami!!! Atmosfera, której opisać nie potrafię. To tylko można przeżyć, opowiedzieć tego się nie da. Matce Bożej śpiewane było tutejsze „Sto lat” wielokrotnie, a także rozmaite pieśni, które mówią o miłości do matki. Wdzięczny jestem Bogu, że mogę tu być i tego doświadczać.

Chociaż jestem u siebie i kończę edytować ten wpis to na placu przy kościele urodziny Matki Bożej trwają w najlepsze. Ubocznym efektem jest to, że szyby w moich oknach drżą od głośnej muzyki. …. ale przecież to URODZINY więc można się bawić.

4 thoughts on “Urodziny

  1. Witaj Tadeusz, urodziny Matki Bożej to prawie tak jak Twoje. O ile pamiętamy to Ty obchodzisz 10 września. W związku z tym dużo zdrowia, wytrwałości i wielu łask Bożych. Spróbuję znaleźć kontakt z Tobą na skypie to może się uda w wolnej chwili u Ciebie porozmawiać. U nas jak na razie wszystko po staremu. Zdrowie dopisuje, ja jak zwykle o tej porze przygotowuję wyścig w Korczynie (16 i 17.09)
    Pozdrawiamy serdecznie Jadzia i Wiesiek.

  2. Que Hermosas fotos Padre Tadeo nuestra Ciudad de Guarambaré Paraguay está muy bendecido al recibirlos a todos ustedes hermanos sacerdotes polacos. Muchísimas gracias por sus servicios.
    Paz y Bien!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *