Viernes de Dolores

„Viernes de Dolores” to przedostatni piątek w Wielkim Poście, w którym przeżywane są cierpienia Matki Bożej podczas Drogi Krzyżowej. W związku z tym w naszym kościele pojawiła się specjalna figura Matki Bożej ubrana w szaty żałobne.

Po Mszy świętej rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Guarambaré. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostało przygotowane przez młodzież z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Było to połączenie typowej Drogi Krzyżowej z inscenizacją.

Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, bo wszystko zostało przedstawione bardzo realistycznie. Największe wrażenie zrobiła scena ubiczowania i potem kolejne popędzanie Jezusa przy pomocy uderzeń biczów i pasów. Miejscowa tradycja każe, żeby te pasy były skórzane, a uderzenia prawdziwe. Można sobie myśleć co się chce, ale tak nakazuje tradycja od lat i tak jest.

Jezus i dwóch łotrów oberwali sporo i solidnie. Niektóre ze zdjęć zamieszczonych poniżej, pokazują wyraźnie, że bolało, za to ostatnie zdjęcie pokazuje, że mama tegorocznego „Jezusa” jest bardzo z niego dumna.

Droga Krzyżowa dobiegła końca….

 

One thought on “Viernes de Dolores

  1. Padre Tadeo: Tu blog es muy lindo. Tu sentido y sensibilidad hacen descubrir en los hechos cotidianos, la belleza, la bondad y el bien; y nos hacen devolver la capacidad de admiración de los niños. Saludos y bendiciones. Montse, Nelly y José A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *