Inauguracja

Dzisiejsza data, 12 kwietnia 2018 roku, zapisze się w historii Guarambaré jako dzień wkroczenia w przyszłość. Oto dziś odbyła się uroczystość otwarcia w Guarambaré nowej siedziby Filii Uniwersytetu „Nuesta Señora de la Asunción”.

Otwarcie i poświęcenie nowego obiektu (o którym pisałem już tydzień temu) odbyło się w bardzo uroczyście. Była to jednocześnie Inauguracja Roku Akademickiego dla Uniwersytetu w Asunción i dla wszytkich jego ośrodków filialnych.

Ceremonia zgromadziła ponad tysiąc osób. Byli biskupi San Lorenzo i Caacupe, Rektor Uniwersytetu, władze naszego miasta, bardzo wielu pracowników naukowych Uniwersytetu, wielu gości związanych z Uniwersytetem w Asunción oraz z miastem Guarambaré.

Uroczystość składała się z czterech części. Najpierw Msza św., której przewodniczył ks. bp Joaquin Robledo Romero. Następnie przemówienie inauguracyjne ks. Rektora Uniwersytetu. Trzecia część to zwiedzanie nowego budynku, a czwarta to „brindis”, czyli spotkanie przy przekąskach i deserach. W tym też czasie odbyło się wręczenie pamiątek osobom szczególnie zaangażowanym w powstanie w Guarambaré Filii Uniwersytetu.

Szukając w głowie słowa, które najlepiej podsumuje to co dziś się stało w Guarambaré, uważam, że najbardziej nadaje się do tego słowo: IMPONUJĄCE.

Imponujący jest nowy budynek Uniwersytetu. Imponujący jest czas wybudowania tego budynku i jego jakość. Imponująca, i to bardzo, była też organizacja dzisiejszej uroczystości.

Najbardziej ze wszystkiego imponujący jest o. Marek Wilk, który dziesięć lat temu zamarzył o Uniwersytecie i konsekwentnie ku temu dążył. Zrealizował dzieło życia! Guarambaré będzie mu za to wdzięczne.

Budunek Uniwersytetu „przystrojony” na dzień otwarcia w barwy narodowe.

Mszy św. przewodniczył biskup diecezji San Lorenzo, ks. bp. Joaquin.

Przemówienie inauguracyjne ks. rektora Narciso Velázquez Ferreira było transmitowane „online” do siedziby głównej Uniwersytetu i wszystkich ośrodków filialnych.

Moment poświęcenia nowej siedziby Uniwersytetu.

I oczywiście „przecięcie” wstęgi.

Zaraz po tym odsłonięcie dwóch tablic pamiątkowych.

Potem już sympatyczny poczęstunek.

Wręczenie okolicznościowych pamiątek.

O. Marek z inżynierem, który odpowiada za całość budowy.

O. Marek oraz małżeństwo, które było i jest bardzo mocno zaangażowane w funkcjonowanie Uniwersytetu.

 

 

One thought on “Inauguracja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *