Ministrantki

Dziś podczas Mszy św. dla dzieci odbyła się promocja nowych ministrantów. Jednak w tym roku nie zgłosili się do służyby ołtarza chłopcy, a jedynie same dziewczęta. Tak więc uczciwie trzeba powiedzieć, że była to promocja nowych ministrantek.

Sześć nowych ministrantek złożyło przyrzeczenie ministranckie oraz otrzymały strój ministrancki (tunikę i komżę) oraz franciszkańską taukę, która w naszej parafii stanowi element stroju ministrantów.

Ministrantami w naszej parafii opiekuje się Siostra Elżbieta, ona też przygotowała do służby nowe ministrantki. Dziękujemy.

!Felicidades a todas nuevas monaguillas!

 

One thought on “Ministrantki

  1. Kiedys komentowalem, ze przy calej „nienormalnosci” Ameryki Lacinskiej, podoba mi sie to, ze dzialanie ziemskich struktur kosciola jest bardziej spontaniczne i zalezy w duzej mierze od wiernych a nie od prezbitera. Fakt istnienia ministrantek to potwierdza. Ciekawe dlaczego w Polsce praktycznie nie ma ministrantek? Odpowiedz: nadmierne zamkniecie Kosciola na wiernych (lub inaczej: nadmierny konserwatyzm).
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *