Wielki Piątek

Wielki Piątek, dzień śmierci Jezusa Chrystusa, to bardzo intensywny dzień i tak naprawdę najważniejszy w przeżywaniu świąt. Niedziela Zmartychwstania nie jest tutaj tak ważna. Na jednym ze sklepów, który był dziś zamknięty, zobaczyłem znamienną karteczkę: „Wracamy w niedzielę”. Wielki Piątek i Wielka Sobota są dniami wolnymi i świątecznymi, w Niedzielę Zmartwywstania wszystko wraca do normy.

W naszym duszpasterstwie dużo się dziś działo: „Wielkanoc Młodych” i „Wielkanoc Dzieci” to takie trzydniowe spotkania-rekolekcje. Odbywają się na terenie naszej szkoły i w salonie parafialnym. W ramach tych rekolekcji odbywają się modlitwy, Drogi Krzyżowe, spotkania w grupach, katechezy i zabawy integracyjne.

W kościele parafialnym oraz w dwóch kaplicach dojazdowych odprawiana jest Liturgia Męki i Śmierci Chrystusa i oczywiście Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W Wielki Czwartek młodzież bawiła się bardzo dobrze rozpoczynając swoje rekolekcje.
oprawcy bardzo się wczuwają w swoją rolę, gdy biczują Jezusa.
Ta dziewczyna powinna pójść do szkoły aktorskiej.
Dzieci też mają swoją Drogę Krzyżową.
Figura Pana Jezusa, która zawiśnie na krzyżu, a potem zostanie złożona w grobie, ma „ruchome stawy”, aby można było zmieniać jej ułożenie rąk i nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *