Doroczne „sorteo”

Każdego roku w naszej parafii odbywa się „sorteo”, czyli loteria fantowa. Jej celem jest zebranie pieniędzy na sfinansowanie jakiegoś dzieła prowadzonego przez parafię. Tym razem „sorteo” zostało przesunięte o kilka miesięcy, bo sprzedano mało losów. W końcu, w niedzielę, 12 maja, odbyło się losowanie. Wylosowano 36 wartościowych nagród. Numerem jeden i obiektem westchnień był motor, który tutaj jest powszechnym i bardzo praktycznym środkiem lokomocji.

Pieniądze zebrane na losowaniu trafiają na fundusz parafialny, którym zarządza „rada ekonomiczna parafii”. Na najbliższą przyszłość rada ekonomiczna ma dwa plany-marzenia …. instalacja w kościele klimatyzacji lub odtworzenie, odbudowanie głównego ołtarza, który został ukradziony podczas dyktatury militarnej. … nikt nie wie, który cel jest ważniejszy, a oba są bardzo drogie! Ale od czego są marzenia?

Mandioka, bez której nie może się odbyć żaden posiłek.
Lowowanie na pewno było uczciwe … zasady i ilość osób losujących wykluczały jakiekolwiek spekulacje.

One thought on “Doroczne „sorteo”

  1. Życzymy szybkiej realizacji ważnych celów! Dobrze, że dużo zabawy w związku ze zbieraniem funduszy. Wielkie asado j mandioka na tych zdjęciach.. wspomnienia wracają.

    Zastanawiamy się ile psów będzie odpoczywać w czasie nabożeństw, gdy uda się zainstalować klimatyzację 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *