Narodowe spotkanie NEO

W poniedziałek, 17 czerwca, który był w Paragwaju dniem wolnym od pracy za „Dzień Pokoju w Chaco”, odbyło się narodowe spotkanie Neokatechumenatu. Nie wiem dokładnie ile jest w Paragwaju wszystkich wspólnot NEO, ale jest to prawdopodobnie około 70-80 wspólnot, tak wygląda na podstawie tego co mi powiedzieli różni ludzie. W naszej parafii są cztery wspólnoty. I z tymi właśnie wspólnotami udałem się na owo spotkanie, które odbyło się w miejscowości Luque.

Miejscowy kościół parafialny.
Figura Matki Bożej Różańcowej. Trzeba przyznać, że przepięknie udekorowana kwiatami.

Celem spotkania była modlitwa w intencji powołań kapłańskich, powołań do zakonów kontemplacyjnych oraz w intencji rodzin, które podejmą się wyjechania na misje. W neokatechumenacie obowiązuje ciekawa i wymagająca zasada, że młodzi mężczyźni, który deklarują chęć wstąpienia do seminarium duchownego „Redemptoris Mater” losują kraj i seminarium do którego wstąpią. Ta sama zasada dotyczy rodzin, które wyrażają gotowość wyjazdu na misję; kraj do którego pojadą jest losowany, a nie wybierany.

Rodziny, które wyraziły gotowość wyjazdu na misje.
Dziewczęta, które zdeklarowały gotowość wstąpienia do zakonów kontemplacyjnych.
Młodzi mężczyźni, którzy zdeklarowali chęć wstąpienia do seminarium.
A to bonus … owad, który pojawił się blisko miejsca gdzie siedziałem. Widziałem coś takiego pierwszy raz, natomiast wśród miejscowych ten owad wzbudził niepokój, bo podobno zostawia po sobie straszliwy smród !!! Jest to jakiś pluskwiak, który jest tu nazywany „Maria fedida”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *