Śluby wieczyste

Śluby wieczyste to sprawa poważna, to związanie się z Bogiem, Kościołem i Zakonem na całe życie. W naszej misji w Paragwaju na śluby wieczyste trzeba było długo czekać. W ciągu trzydziestu lat pracy misyjnej franciszkanów w Paragwaju przez formację zakonną przwinęło się wielu młodzieńców. Dotychczas tylko jeden z nich związał się z zakonem i jest kapłanem, inni odchodzili. Dziś dwóch kolejnych młodych ludzi złożyło swoje śluby, decydując się być na całe życie franciszkanami.

Br. Jose Wildo Bogarin  oraz br. Juan Javier Pareira Gaona – tak nazywają sie bohaterowie dnia dzisiejszego. Jeden z nich podjął decycję, że chce być bratem zakonnym, drugi chce zostać kapłanem i ukończył już cykl niezbędnych studiów.

Uroczystość złożenia ślubów wieczystych odbyła się w Areguá, w naszym ośrodku Miłosierdzia Bożego, dnia 5 stycznia, czyli w dniu w którym tutaj obchodzi się Uroczystość Trzech Króli. Uroczystości przewodniczył o. Jacek Orzeł, Delegat o. Prowincjała. Uczestniczyły oczywiście rodziny braci Jose i Juana, ich znajomi oraz wielu sympatyków.

Dla naszej obecności w Paragwaju dwóch współbraci, którzy decydują się związać z Zakonem na zawsze to bardzo dobra i ważna informacja. Przy tak skromnym składzie osobowym w jakim tu jesteśmy dwóch młodych i do tego miejscowych ludzi, to prawdziwy skarb. Oby cieszyli się franciszkańskim Pokojem i Dobrem i oby tymi wartościami obdarowywali innych.

Okolicznościowe wspólne zdjęcie na zakończenie uroczystości. Jesteśmy tu prawie wszyscy, którzy tworzymy Delegaturę Misyjną w Paragwaju. Brakuje jedynie najmłodszego współbrata, który jeszcze jest na nowicjacie.

One thought on “Śluby wieczyste

  1. Zazdroszczę braciszkom tak głębokiej wiary i życzę wszystkim Błogosławieństwa Bożego

    Jesteście wspaniali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *