Dom Niepodległości

Podzielę się dziś zdjęciami, które także zrobiłem podczas wczorajszego spaceru. Jednym z celów, który sobie postawiłem, było obejrzeć „La casa de la Independencia” (Dom Niepodległości).

Tytułem wstępu kilka zdań z historii Paragwaju i samej stolicy. Teren obecnego Paragwaju został odkryty w 1524 roku przez hiszpańskich konkwistadorów. Wkrótce zorganizowano tu Prowincję dla Korony hiszpańskiej. Teren ten zamieszkiwali Indianie Guarani. W 1537 założono miasto o nazwie Nuestra Señora de la Asunción, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Oczywiście w powszechnym użyciu jest nazwa skrócona, czyli Asunción (Wniebowzięcie). Asunción nazywane jest „matką miast” gdyż to właśnie stąd konwistadorzy wyruszali, aby zakładać nowe miasta. Paragwaj obalił władzę hiszpańską w 1811 roku i ogłosił swoją niepodległość. „Casa de la Independencia” jest miejscem, gdzie zostały podpisane dokumenty o uzyskaniu niepodległości Paragwaju.

Pierwszy widok zaskoczył mnie, gdy jest to zwyczajny dom przy ulicy

W środku szkolne wycieczki

Historyczne miejsce

Sporo jest tu pamiątek religijnych, ale to nie dziwi, bo historia Paragwaju przenika się z historią ewangelizacji. Głównymi misjonarzami Paragwaju byli Jezuici oraz Franciszkanie.

Kamienna chrzcielnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *