Misjonarze Męczennicy

Wczoraj, czyli 5 stycznia, zainaugurowaliśmy i poświęciliśmy obraz naszych błogosławionych współbraci.

Sam obraz namalował malarz artysta p. Janusz Szpyt i trzeba dodać, namalował bardzo pięknie. Obraz przebył podróż przez ocen zwinięty w rulon. Tutaj naciągnąłem obraz na blejtramę, a następnie paragwajscy rzemieślnicy zrobili do obrazu ramę. Trzeba przyznać, że rama jest bardzo ładna; solidnie zrobiona i ładnie, delikatnie rzeźbiona.

Wczoraj podczas wieczornej Mszy św., której przewodniczył o. Jacek Orzeł, delegat o. Prowincjała dla Delegatury Misyjnej w Paragwaju, obraz został odsłonięty i poświęcony. Okolicznościowe kazanie powiedział o. Marek Wilk.

W uroczystości, oprócz parafian, uczestniczyli nasi nowicjusze.

Żeby zrozumieć jak bardzo wiele nas dzieli kulturowo niech posłuży ten drobny przykład. Jedna z osób oglądających ten obraz zapytała mnie: „ojcze, a czemu jeden z nich trzyma kamień?” „Kamień? Jaki kamień? … przecież to chleb” – odpowiedziałem, ale w tym momencie uświadomiłem sobie, że tutaj takiego dużego, okrągłego i do tego ciemnego chleba nikt nie zna. Takie maleńkie szczegóły potrafią bardzo zmienić odbiór tego co chcemy przekazać.

Nasze koszule dość dobrze pokazują, że ….jest cieplutko.

One thought on “Misjonarze Męczennicy

  1. Obraz pięknie namalowany, rama prześliczna. To, że wisi teraz w Waszym kościele to duża zasługa Ojca. Niech bł. Męczennicy wypraszają potrzebne łaski dla Ojca i całej tamtejszej wspólnoty. Pozdrawiam z parafii p.w.św. Franciszka w Zielonej Górze
    Zofia Kempka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *